Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie 28-02-2020
Menu


�rodowiskowy Dom Samopomocy
w Choszcznie

ul. Drawieńska 52
73 - 200 Choszczno
Godziny otwarcia: 7:30 - 15:30

tel. (0) 95 765 18 90/91
fax (0) 95 765 18 90
e mail: sdschoszczno@wp.pl
Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie

Środowiskowy Dom Samopomocy istnieje od września 1995 roku funkcjonując w strukturach Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choszcznie przy ul. Grunwaldzkiej 30. Od lipca 2007 roku jest samodzielną jednostką organizacyjną Gminy Choszczno z siedzibą przy ul. Drawieńskiej 52. Aktualnie nasz Dom świadczy usługi dla 40 osób niepełnosprawnych intelektualnie, zatrudniając 10 osób wyspecjalizowanego personelu. ŚDS jest Ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim, umiarkowanym i lekkim wówczas gdy istnieje sprzężenie z innymi zaburzeniami, np. dysfunkcja ruchu, epilepsja, autyzm itp., stąd zgodnie z wytycznymi Ministra Pracy i Polityki Społecznej jest określany domem typu 'ABC'. Zapraszamy do lektury naszej strony.
Piknik Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie

13 czerwca odbył się Piknik Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie zorganizowany na plaży miejskiej w Choszcznie.W organizację pikniku włączyła się ENEA Operator - oddział Choszczno, a także Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie i Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemilogiczna w Choszcznie oraz koło PZW nr.1. Wśród wielu atrakcji odbyły się.m.in. prelekcja jak zdrowo się odżywiać i jak udzielić pomocy osobie tonącej, instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej. W specjalnych goglach można było sprawdzić jak zachowa się nasz organizm po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.
Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się i uczestniczyli w pikniku a w szczególności podziękowania składamy
Fundacji ENEA, która wsparła nas finansowo w ramach programu "Potęga poMocy ." Dzięki tej pomocy nasz piknik rodzinny przyniósł nam i naszym rodzinom wiele radości i zabawy.

Zapraszamy
Zapraszamy!
Zapraszamy
Wesoych wit
niadanie Wielkanocne

11 Kwietnia 2017 w naszym Orodku po raz kolejny wsplnie zjedlimy niadanie Wielkanocne. Podczas uroczystoci Pani Kierownik zoya wszystkim serdeczne yczenia witeczne. Po czym moglimy skosztowa przysmaki, ktre pod okiem opiekunw przygotowali uczestnicy Domu pracowni gospodarstwa domowego. Bardzo nam byo mio, e po raz kolejny moglimy poczu si jak jedna rodzina.

Zapraszamy
XII Wiosenny salon artystyczny 2017

24 marca odbya si XII edycja Wiosennego Salonu Artystycznego, w ktrym zaprezentowao si 38 twrcw, wrd ktrych znaleli si nasi artyci. W tym roku byy to prace wykonane z drewna rzeby, wikliny papierowej, obrazy w stylu Pop-art. Prace zostay wykonane przez: Joann Bojaruniec, Jacka Drabika, Tomasza Drabika, Adama Kmit, Grzegorza Parusa, Piotra Paszkowskiego, Agnieszk Pietrzak i Krzysztofa Zukierskiego. Wystawa cieszya si duym zainteresowaniem, a my zawsze chtnie korzystamy z moliwoci zaprezentowania naszej twrczoci szerszemu gronu odbiorcw.

Zapraszamy
Zapraszamy!
Dzie Kobiet

Jak co roku w naszym orodku witowalimy Dzie Kobiet poczony z Dniem Mczyzn. Uroczysto rozpocza si od prezentacji artystycznej wykonanej przez Pana Mirosawa Zienowicza. Bardzo miym akcentem tej imprezy byy mae upominki: kwiatek i czekolada dla kadej z kobiet i maa sodycz dla mczyzn. Jest to szalenie mie, e panowie pamitaj o swoich koleankach i wszystkich paniach w orodku. Wszyscy si dobrze bawili, byo duo umiechu i radoci. Nie moemy si doczeka nastpnej takiej imprezy za rok.

Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>